HAPPINESS, FITNESS, WELLNESS
Šťastný, fit a cítit se skvěle!
motto CLASSIC COSMETIC SALON

Masáže

Sportovní a rekondiční masáže


Ať už patříte k aktivním sportovcům či dáváte přednost pasivnímu či dokonce jednostrannému pohybu v práci, sportovní a rekondiční masáže jsou to pravé pro posílení vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu. U nás jedny z nejvyhledávanějších masáží zůstávají v oblibě zejména u aktivně žijících lidí, kteří však nezapomínají na důležitou relaxaci.

Sportovní a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. Klasickými technikami jsou hnětení a tření cílových oblastí nejčastěji pomocí masážních olejů. Obě masáže se vzájemně dokonale doplňují. Zatímco rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu, sportovní znamená aktivní přípravu organismu na fyzický výkon či podporu v případě nedostatku tělesného pohybu. Sportovní masáž se používá také přímo před startem sportovce při závodech pro prohřátí a prokrvení svalů. Bývá mnohem intenzivnější než klasické masáže, aby stimulace organismu byla opravdu účinná. Podle potřeby tedy zklidňují či naopak stimulují. Zásadní význam sportovní a rekondiční masáže spočívá hlavně v prevenci, která nabývá u moderního člověka obklopeného špatnými životními podmínkami na důležitosti.

Sportovní a rekondiční masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se také podílejí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či jen velké fyzické námaze. Výrazný je jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu, napomáhají regeneraci svalstva a tkání, zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí, podporují lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů, mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost, zbavují pocitů ztuhlosti.

Sportovní a rekondiční masáže nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy, kvůli jejich intenzitě. Dále pak pro pacienty s nádorovým onemocněním či zápaly a infekcemi. Jinak lze tyto masáže brát jako ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě.

Aromaterapeutická masáž


Při masáži se používají vonné esenciální oleje a kombinují se tak účinky dotyku se silou čichových vjemů. Jedná se o hluboce relaxační masáž celého těla od konečků prstů po konečky vlasů. Masáž dá vaše tělo i mysl opět do pořádku. Pravidelnými návštěvami se zbavíte bolestí svalů a kloubů celého těla a hlavně bolestí zad, kterou trpí většina z nás.

Aroma masáž přináší uvolnění a uklidnění při nadměrném duševním a fyzickém vypětí. Blahodárně působí na celkovou kondici organismu, regeneruje pokožku a uvolňuje svaly, navozuje příjemnou náladu. Jedná se o celotělovou masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu.
Pozitivní účinky aromaterapeutické masáže:
      1. Podporuje zdraví.
      2. Ulevuje při zátěži a stresu.
      3. Posiluje imunitu organismu.
      4. Harmonizuje tělesné a duševní pohody.
      5. Využívá vlastností přírodních éterických olejů.
      6. Působí při akutních stavech i preventivně.
      7. Regeneruje pokožku a dodává jí zdravý vzhled.
      8. Je to velmi příjemná masáž, při které se dokonale uvolníte a zapomenete na každodenní starosti.
Vzhledem k tomu, že se v těle masáží uvolní velké množství toxinů, které tělo musí zpracovat a vyplavit z organismu ven, je vhodné po masáži hodně pít, nejlépe čistou neperlivou vodu. Po aroma masáži se již nedoporučuje koupel, aby mohly éterické oleje příznivě působit na celý organismus klienta co nejdéle, tj. nejlépe přes celou noc.

Tato terapie je klidná, příjemná, relaxační a psychicky i fyzicky uvolňující. Přijďte si užít uvolnění od bolesti, stresu, příjemnou relaxaci po namáhavém dni. Nechte se hýčkat vonnými esenciálními oleji.Medová masáž


Cítíte se unaveni? Jste nervózní anebo máte zdravotní potíže? Pak Vám nabízíme jedinečnou metodu detoxikace a to prostřednictvím Medové masáže. Díky využití vlastností medu a energie podtlaku tato masáž vytahuje z pokožky a těla škodlivé látky, které se tam za dlouhá léta nahromadily.

Detoxikace organismu je individuální záležitost. Masáž trvá od 20 do 60 minut v závislosti na jejím průběhu. Během masáže, kdy dochází k uvolňování toxinů, med mění svou konzistenci a barvu. Při velkém množství škodlivin v těle, může být až kašovitý a jeho barva hnědočerná. Při masáži taktéž dochází díky vzniklému podtlaku mezi Vaším tělem a dlaněmi maséra k prokrvení kůže (příjemné zahřátí a následné zarudnutí). V důsledku vyplavování škodlivin se po masáži budete cítit příjemně unaveni. Občas mohou nastat krátkodobé doprovodné reakce, jako je drobná vyrážka, bolest hlavy či únava. Znamená to, že masáž začíná působit. V tomto případě doporučujeme dopřát si klid, pohyb na vzduchu a hlavně dodržovat pitný režim, který napomáhá vyplavování škodlivin.
Kdy je medová masáž vhodná?
střevní a žaludeční potíže, poruchy spánku, deprese, migrény, krevní potíže, alergie, akné, prevence a léčení počátečního stádia celulitidy, srdeční a cévní onemocnění svalů a kloubů, artrózy a mnohé další.
A kdy ne?
      - při alergii na med
      - v oblasti otevřených ran, při poškození pokožky
      - při krvácení v těle (žaludeční vředy apod.)
      - při vysokém očním tlaku


Doporučujeme:
K celkové medové masáži by mělo postačit trojí nanesení medu (1 nanesení je cca 20 minut, celkem tedy 60 minut). Při akutních problémech, v nemoci nebo u těhotných postačí jedno nanesení.
Pro uvolnění usazenin v kloubech je vhodné aplikovat 2x měsíčně.
při akutních problémech 1 – 2x týdně
při prevenci 1x za měsíc


Lymfatické masáže


Lymfatické masáže patří do skupiny léčebných masáží. Mají silný detoxikační a odvodňovací účinek. Aktivují průchod lymfy a uvolňují lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Cílem je zabezpečit dobrý odtok lymfy z oblasti podkoží zpět do krevního oběhu.

Lymfatický systém a krevní oběh jsou dva systémy, které existují vedle sebe. Lymfatický systém ale nemá svůj pohon, tak jako je tomu u krevního oběhu, který je stimulován srdcem. Lymfa se pohybuje v lymfatických cévách a kapilárách pomocí stahování kosterních svalů při pohybu. Právě nedostatek pohybu, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech.
JSOU VHODNÉ PRO:
      - preventivní ošetření u osob vystavených dlouhodobému sezení nebo stání např. u zaměstnanců v obchodě
      - odstranění pocitu těžkých nohou (skvěle relaxují unavené končetiny)
      - zmenšení otoků např. kotníků, očních víček
      - prevenci a ošetření celulitidy
      - zeštíhlení a zmenšení obvodu stehen a nohou
      - zlepšení kvality kůže
      - prevenci vrásek, oddálení stárnutí pleti
      - zvýšení imunity
      - rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, sportu či turistice
Pro detoxikaci organismu se doporučuje 7 - 10 celkových masáží 2x týdně, aby bylo dosaženo maximálních výsledků.
Pro léčebný účinek se doporučuje minimálně 10 částečných masáží aplikovaných po 2 - 3 dnech.


Copyright © 2019 Classic Cosmetic Salon